Istorija

2008

Učestvovali:
ANIP KC „Mladost“ Futog
KUD „Ravangrad „ Sombor
Društvo kisačkih žena, Kisač
U muzičkom delu programa nastupila je grupa ISKON.

2009

HKUD „Mostonga“ Bač
MKUD „Petefi Šandor“ Kupusina
HKUD „Bodrog“ Bački Monoštor
Čuvari tradicije „Vitorog“ Čelarevo
KUD „Blagoje Parović“ Gajdobra
KUD „Đido“ Bogatić
KUD „Žetva“ Kucura
Dom kulture, Sivac
KIC „Kisač“ Kisač

Prvo inostrano kulturno umetničko društvo koje je gostovalo na festivalu bila je KUD Seljačka sloga iz Gradišta, Republika Hrvatska.

2010

KUD „Žetva“ Kucura
KUD „Heroj Janko Čmelik“ Stara Pazova
Udruženje žena „Bakice“  Uzdin
KUD „Doina“ Uzdin
Dom Kulture Crvenka
KUD „Ravangrad“ Sombor
HKUD „ Silvije S. Kranjčević“ Bački Breg
Čuvari tradicije „Vitorog“ Čelarevo
KUD „Sadoveanu“ Lokve
HKPD „ Matija Gubec“ Tavankut
KUD „Stanko Paunović“ Pančevo
SKC „Vuk St. Karadžić“ Bačka Topola
ANIP „Branko Radičević“ Ruma
SKUS „Petrovska družina“ Bački Petrovac
HKUD „Matoš“ Plavna
KUD „Aranji Janoš“ Bogojevo
KC „Begeč“ Begeč

Od inostranih društava učestvovali su:
KUC Travno – Posudionica i radionica narodnih nošnji Zagreb
KUD Sesvetska sela Zagreb.

2011

KUD „Paja Zarić“ Novi Karlovci
SKUD „Izvor“ Stanišić
KUD „Durmitor“ Kula
KUD „Svetozar Marković“ Novi Sad
Zbirka porodice Pijuković, Subotica
KUD „ Endre Adi“ Tornjoš
KUD „Taras Ševčenko“ Đurđevo
KUD „Voja Čurić“ Kobišnica
SKUS „Janko Čmelik“ Selenča
KUD „Stanko Paunović“ Pančevo
Radionica i Posudionica narodne nošnje Zagreb
KUD „Sveta Klara“ Zagreb, Hrvatska

2012

KPZH „Šokadija“ Sonta
KUD „Kopaonik“ Leposavić
SKUD „Izvor“ Stanišić
KUD „Aranji Janoš“ Bogojevo
KUD „Abrašević“ Bačka Palanka
KUD „Branko Radičević“ Inđija
SKUS „Zvolen“ Kulpin
Udruženje žena „Bakice“ Uzdin

Gostujuće društvo:
Kud Lovor Trnjani

2013

Ansambl „Venac“ Gračanica
AKUD „Sonja Marinković“ Novi Sad
SKUS „Janko Čmelik“ Stara Pazova
HKUD „Bodrog“ Bački Monoštor
Privatna zbirka porodice Fejsa, Kucura
Udruženje Brvanci, Titel
KUD Kovilje, Vukmanovo
KUD „Marko Orešković“ Bački Gračac
KUD Paja Zarić Novi Karlovci
Mesna zajednica Stapar
Radionica i Posudionica narodnih nošnji, Zagreb Hrvatska

2014

KUD Svetozar Marković, Zrenjanin
KUD Nikola Kokošar, Šipovo
KUD Pivnice, Pivnice
KUD Moric Žigmund, Doroslovo
Ansambl Venac, Gračanica
Privatna zbirka Banjanac, Kraljevo
KUD Ravangrad, Sombor
Privatna zbirka Todorović, Raška

KUD Beli Manastir, Beli Manastir, Hrvatska

2015

KUD Lala, Ečka
KUD Ravangrad, Sombor
Privatna zbirka Rupa Emil
Centar narodnog tradicionalnog plesa, Novi Sad
Privatna zbirka Marko Radović, Beograd
SKC Vuk S. Karadžić, Bačka Topola
Privatna zbirka Banjanac, Kraljevo
ANIP Branko Radičević, Ruma
SKUD Izvor Stanišić
KUD Kobzar, Novi Sad
KUD Nikola Tesla, Bački Brestovac
Zbirka Aleksandra Dragića, Banja Luka
KUD Kolovit, Bosanska Gradiška
KUD Bizovac, Bizovac, Hrvatska

2016

Ansabl Venac Gračanica
KUD Svetozar Marković Zrenjanin
KUD Nera Novi Sad
Privatna zbirka Slobodan Balandžić Kula
KC Aradac, Aradac
KUD Lumina, Jankov Most
KUD Silvije Strahimir Kranjčević, Bački Breg
KUD Marko Orešković, Bački Gračac
Privatna zbirka Nade Sudarevič

Gostujuća društva:
SKPD „Prosvjeta“ Viškovo, Rijeka, Hrvatska
CKPD „Halubajski zvončari“ Rijeka, Hrvatska

2017

KUD Durmitor Kula
KUD Marko Oresković Bački Gračac
HKPD Silvije Strahimir Kranjčević, Bački Breg
HKPD Matije Gubec Tavankut
Zbirka Dalibora Todorovića, Raška
Zbirka Gorana Kovačevića Ilidza, Sarajevo
Zbirka Emila Rupe, Bogojevo
Zbirka Željka Utvare, Beograd
Zbirka Marka Radovića, Beograd
Zbirka Igora Suzića, Ugrinovci
Zbirka Aleksandra Dragića, Banja Luka
KUD Sedmica Ugrinovci i Zbirka Marka Jeftića, Beograd
Zbirka Nade Sudarević, Subotica
KUD Tomislav, Donji Andrijevci, Hrvatska
Ansambl Makedonija, Skoplje
KIC Budo Tomović, Podgorica
Zbirka Pavela Pavlinija, Bački Petrovac
SKUD Izvor, Stanišić
KUD Janj, Strojice

2018
Estia Roumloukioton, Aleksandria
KUD “Sveta Ana” Obrež Odranski
KUD “Seljačka sloga” – Greda Sunjska
Antonio Stojčeski – Skoplje
Dario Puljić –  Kreševo
KUD “Proleter”- Sarajevo
Dario Topić – Prnjavor
AKUD “Mladost” – Temišvar
Izvorna grupa “Derven” – Svrljig
Centar narodne umetnosti – Nikolinci
Lazar Miloševic – Obrenovac
UG “Tragovi Šokaca” – Bač
Milan Sušić – Bačka Topola
Nada Sudarević – Subotica
KUD “Horeum margi” – Isakovo
Pavel Surovi – Kisač
Udruženje žena “Novoseljanke” – Banatsko Novo Selo
Zoran Jelić – Novi Sad
KUD “Nikolae Balčesku” – Barice
Marko Jevtić – Beograd